Duyurular: Parical Ampul’e Uygulanan İlaç Geri Çekme İşlemi HakkındaEczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) 2021 Yılı 1. Dönem Yerleştirme Başvurusu HakkındaBÖLGE ECZACI ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NAVergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair TebliğCovid-19 Tanısı Konan Kamuda Görevli Meslektaşlarımıza Destek HakkındaEczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) Duyurusu HakkındaÖNEMLİ - COVID-19 Aşılama Programı HakkındaMevsimsel Grip Aşıları HakkındaAşılar Hakkında Bilinmesi Gerekenler BroşürüBeşeri Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik2020 Eylül Ayı Sağlık Ödemeleri HakkındaMedikal Ürünler Komisyonu Toplantısı HakkındaKırmızı ve Yeşil Reçeteye Tabi İlaçların Veteriner Hekimlerce İstisnai Reçetelendirmesinde Dikkat Edilecek Hususlar Hakkında12-13 Aralık 2020 Tarihlerinde İstanbul’daki Eczanelerimizin Mesai Saatleri HakkındaYakın Temaslıların Karantina Süresinde Değişiklik YapıldıRanitidin İçeren Ürün Partilerine Uygulanan Geri Çekme İşlemi HakkındaGeri Çekme İşlemi HakkındaBu Kararı Kabul Etmiyoruz2021 Yili Nöbetleri HakkindaEndikasyon Disi Izin Belgeleri Hakkinda

2021 Yili Nöbetleri Hakkinda

Yazar : Ecz.TAHİR GENÇ - 30.11.2020 504 Görüntülenme
2021 Yili Nöbetleri Hakkinda

Değerli Meslektaşlarımız;

2021 yılı nöbet hazırlama çalışmaları başlamıştır.

Nöbetler, Eczacılar ve Eczane Hizmetleri Hakkındaki Yönetmeliğin 29. maddesine göre;  Bölge Eczacı Odası veya temsilcileri tarafından belirlenir ve bir nöbet listesi hazırlanır. Bu listeler İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin kabul ve onayı ile uygulanır.

Yönetim Kurulumuz, her yıl olduğu gibi bu yıl da nöbetlerin bölge temsilcilerince hazırlanmasını ve Oda Nöbet Komisyonu'nca incelenmesini kararlaştırmıştır. Yıl içerisindeki nöbet değişiklikleri bölge temsilcilerinin "oluruna" bağlıdır.

Nöbet görevini yerine getiremeyecek meslektaşlarımızın geçerli mazeretlerini bir dilekçe ile Oda Yönetim Kuruluna hitaben bölge temsilcilerine bildirmeleri gerekmektedir. Bu dilekçeler Yönetim Kurulumuzca değerlendirilerek karar verilecektir.

Meslektaşlarımızın, nöbet başvuru formlarını internet üzerinden altta yer alan linke tıklayarak en geç 9 Aralık 2020 Çarşamba günü mesai bitimine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Eczane açılış / nakil / devir işlemlerinde 9 Aralık 2020 Çarşamba gününe kadar Oda uygunluk belgesi alan meslektaşlarımız, aşağıdaki linkte yer alan nöbet formunu doldurdukları takdirde nöbete dahil edileceklerdir. 

 

Saygılarımızla.