Duyurular: Parical Ampul’e Uygulanan İlaç Geri Çekme İşlemi HakkındaEczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) 2021 Yılı 1. Dönem Yerleştirme Başvurusu HakkındaBÖLGE ECZACI ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NAVergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair TebliğCovid-19 Tanısı Konan Kamuda Görevli Meslektaşlarımıza Destek HakkındaEczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) Duyurusu HakkındaÖNEMLİ - COVID-19 Aşılama Programı HakkındaMevsimsel Grip Aşıları HakkındaAşılar Hakkında Bilinmesi Gerekenler BroşürüBeşeri Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik2020 Eylül Ayı Sağlık Ödemeleri HakkındaMedikal Ürünler Komisyonu Toplantısı HakkındaKırmızı ve Yeşil Reçeteye Tabi İlaçların Veteriner Hekimlerce İstisnai Reçetelendirmesinde Dikkat Edilecek Hususlar Hakkında12-13 Aralık 2020 Tarihlerinde İstanbul’daki Eczanelerimizin Mesai Saatleri HakkındaYakın Temaslıların Karantina Süresinde Değişiklik YapıldıRanitidin İçeren Ürün Partilerine Uygulanan Geri Çekme İşlemi HakkındaGeri Çekme İşlemi HakkındaBu Kararı Kabul Etmiyoruz2021 Yili Nöbetleri HakkindaEndikasyon Disi Izin Belgeleri Hakkinda

BU MESLEĞİ KURTARACAK OLAN YİNE MESLEKTAŞLARIMIZIN AZİM VE KARARIDIR.

Yazar : Ecz.TAHİR GENÇ - 15.8.2019 585 Görüntülenme
BU MESLEĞİ KURTARACAK OLAN YİNE  MESLEKTAŞLARIMIZIN AZİM VE KARARIDIR.

Genelde tüm eczacı odalarının  yerelde İ.E.O seçimleri yaklaşmaktadır.

Seçimlerin tabiatı gereği yönetime talip olan her aday grup, Eczacıların desteğini isteyecektir.

Destek isteyenlerden, desteği istenenlerin çoğunluğu ile aynı dili konuştuğunu ispat ve ikna edebilen ipi göğüsleyen taraf olacaktır.

                Her seçim dönemi önemlidir. Ancak ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bu dönemde, ekonomik program ağırlıklı olanlar daha avantajlı durumda olacağı kesindir.

Eczanelerin en temel sorunlarının ilk ikisi

1-Eczane ekonomilerinin güçlenmesi..(Karlılığın artması)*

2-Eczanelerin eğitilmiş personel  eksikliği

Bu temel sorunları maalesef yönetime aday olanların beyanlarında görememekteyiz.

Eğer bu sorunlar çözülmezse İstanbul Eczacıları kaybedilecek iki yıla daha hazır olsunlar..

 

PharmaEconomy(PE) olarak seçimde tarafız.

-Tarafımız, gücünü bir takım güç merkezlerinden alıp Eczacıyı güce biat ettirme peşinde olanların tarafı değildir.

-Tarafımız,Ekonomik gücünü zulüm aracı olarak kullananları destekleyenlerin  tarafı değildir.

-Tarafımız,Kendi akıl rüştünü ispat etmemiş,eşiklikçi ve adalet duygusundan yoksun tabandan kopmuşların tarafı değildir.

-Tarafımız;Ellerinde sektörel  ekonomik  güçlü odaklarının Eczanelerİ ve Eczacıları dizayn etmesi için piyon olanların tarafı değildir.

 

TARAFIMIZ GÜCÜNÜ ECZACIDAN ALAN,ECZACILARLA ELELE VERİP KUTSAL MÜCADELE AÇANLARIN TARAFIDIR..

 

*Karlılığın artması konusunda tamamen Eczacı azim ve kararı ile kurulmuş bir oluşum olan pharmaeconomy yapısı itibariyle bu alanda ilk ve tektir.

 

Saygılarımızla,

Tahir Genç

İstanbul  Ağustos 2019-08-15